Energetinis efektyvumas – pagrindinis langų pasirinkimo kriterijus

Langų ir kitų produktų, kurie padeda taupyti energiją, pasirinkimą palengvina jų žymėjimas energetinio efektyvumo klasėmis. 2000 – 2003 metais buvo vykdytas projektas, pavadintas Europos Langų Energijos Reitingo Sistema (EWERS, angl. European Energy Rating System), kurio tikslas, bendradarbiaujant su dalyviais iš aštuonių valstybių, buvo išvystyti ir nustatyti langų žymėjimo ir vertinimo sistemą.

Langų energetinis efektyvumas ir jo matavimas

Energetinis efektyvumasEnergetinis efektyvumas matuojamas pagal visiems gerai žinomą šilumos perdavimo koeficientą (Uw), kurio skaičiavimo metodas yra nustatytas ISO standarte 10077-2. Nepriklausomai nuo orientacijos, klimato, lango konfigūracijos ir t.t., langų Uw reikšmė yra ta pati visame pasaulyje. Langai energetinio efektyvumo klasėmis žymimi pažangiausiose valstybėse, tokiose kaip Danija, Didžioji Britanija, Norvegija, Švedija ir kitose.

Šiuo metu langų reitingavimas yra savanoriškas procesas, kuriame naudojamos etiketės, panašios į matytas ant buitinių prietaisų. Etiketė nusako energijos taupymo kiekį. Langų energetinio efektyvumo skalėje reitinguojami visi langai – prasčiausių savybių langai, kurių Uw yra 1,5 W/m2K ir didesnis, yra priskiriami G klasei, o energetiškai efektyviausi langai, kurių Uw yra iki 0,7 W/m2K, yra priskiriami A++ klasei.

„TIKS langai” aukščiausio energetinio efektyvumo plastikiniai langai:
◆ A++ klasės energetinis efektyvumas –  ThermoART ir FutureART+
◆ A+ klasės energetinis efektyvumas –  FutureART, TopART, ClasicART (su 3 stiklų paketu), StandART+ (su 3 stiklų paketu).
◆ B klasės energetinis efektyvumas – StandART (su 3 stiklų paketu).

Nors Lietuvoje langų ženklinimas energetinėmis klasėmis nėra privalomas „TIKS langai” kolektyvas siekia padėti klientams teisingai pasirinkti ir skatina langus žymėti energetinio efektyvumo klasėmis. Netolimoje ateityje langų ženklinimas energetinio efektyvumo klasėmis bus privalomas, o „TIKS langų” pirkėjai jau bus susipažinę su šia naujove.

„TIKS langai” visuomet žengia viena koja pirmiau. Nebijodami naujovių, klientams padeda ne tik lengviau išsirinkti langus, bet ir geba pasiūlyti naujausių technologijų, tuo metu šilčiausius ir sandariausius plastikinius langus.

Sužinokite, kiek jums kainuos langai – užpildykite langų ir durų skaičiuoklė

Užsisakykite plastikinius langus arba skambinkite nemokamu telefonu 8 800 22225