Į ką atkreipti dėmesį renkantis langų tiekėją norint sukurti ir didinti NT vertę?

Būsto langų įsigijimas – sprendimas atsakingas. Eksploatacija gali tęstis dešimtmečiais, tad ir padaryto sprendimo efektas gali išryškėti ne iškart. Klaidingi užsakovų sprendimai renkantis, užsakant ir įrengiant langus dažnai turi neigiamas finansines, komforto ar laiko sąnaudų pasekmes. „Tiks langai“ langų, durų bei stumdomų sistemų ekspertai dalijasi septyniomis didžiausiomis klaidomis renkantis langų tiekėją.

Energinis efektyvumas – pirmoje vietoje

Praktikoje ne vienas atvejis, kai užsakovas ar nekilnojamojo turto vystytojas pasirinko žemesnės energinio efektyvumo vertės langus nei buvo numatyta pastato specifikacijoje dėl tiekėjo pasiūlytos žemesnės kainos. Daugelio langų tiekėjų patirtis rodo, kad galutinė sąmatos kaina pirkėjui yra svarbiausia, todėl energinį efektyvumą jie būna linkę sumažinti. Klaidinga manyti, kad galutinis vartotojas, įsigyto būsto savininkas, nepasidomės, kuriai klasei – A+ ar A++ – priskiriami tame būste sumontuoti langai ir durys. Jau kurį laiką aiškiai matome tendenciją, jog vartotojai prieš pirkdami kruopščiai atlieka namų darbus ir išsiaiškina jiems rūpimus dalykus iki smulkmenų, nežiūrint į tai, kokias vertes deklaruoja statytojas.

Nepatikimi gamintojai ar pardavėjai

Visi mėgstame sutaupyti, tačiau kartais sutaupome ne ten, kur reikėtų. Pasirinkdami pigesnius langus, bet tiekiamus nepatikrintų gamintojų ar specializuotų langų pardavėjų, rizikuojame ir pačius langus gauti prastos kokybės, ir garantinę priežiūrą prarasti. Todėl itin svarbu ir tuo pačiu būtina įvertinti gamintojo ar pardavėjo reputaciją:

  • Kiek pas jį dirba žmonių, ar turi garantinės priežiūros tarnybą.
  • Ar gali dokumentais pagrįsti savo teiginius apie turimas kokybės kontrolės sistemas.

Ilgai dirbant šiek tiek klaidų išvengti neįmanoma, tačiau patikimos įmonės turi vidines tvarkas ir standartus, kaip pasitaikančias klaidas ištaisyti ir niekuomet kliento likimo valiai nepalikti.

Nepakankamas dėmesys garantiniam aptarnavimui

Dažniausiai tai to paties nepatikimo gamintojo pasirinkimo, kurį aptarėme aukščiau, pasekmė. Rinkoje tikrai yra daug žaidėjų, kurie atsiranda ir dingsta, pigūs langai išklypsta ir išlūžta, o pradėjus ieškoti kaltų – gaudyk vėją laukuose. Įmonei, kurioje dirba tik keli darbuotojai, labai lengva klientams įsiūlyti labai gerą kainą ir po kelių veiklos metų užsidaryti. Svarbu ne tik popieriuje išdidžiai deklaruojamas garantinės priežiūros laikotarpis, bet ir pačios įmonės įdirbis rinkoje, patikima serviso tarnyba, užsakymo atsekamumą užtikrinantys standartai. Duomenis būtina gebėti atsekti ir tų užsakymų, kurie buvo atlikti prieš 10–15 metų!

Langų montavimo profesionalumas

Kad ir kokie kokybiški bei šilti būtų jūsų naujieji langai – jei jie sumontuoti klaidingai ar nesilaikant technologijų, per montavimo siūles galite iššvaistyti galybes šilumos, o su ja – ir pinigų. Pasitaiko atvejų, kai užsakovai imasi susimontuoti įsigytus langus patys ir daugelis jų tai padaro labai gerai. Tačiau niekas nėra apsaugotas nuo nežinojimo! Todėl geriausia visgi pasirinkti profesionalių langų montuotojų paslaugas, siūlomas langų gamintojų kompleksiškai. Tokie montuotojai puikiai išmano, kaip visiškai sandariai ir saugiai sumontuoti bet kokius langus, nesudarant šilumos praradimo tiltelių ir užkertant drėgmei kelią į montavimo siūlę.

Netinkamai parinkta langų konstrukcija

Praktikoje pastebima nemažai istorijų apie tai, kaip susipyko architekto vizija, gamintojo sveikas protas ir užsakovo piniginė. Ypač tais atvejais, kai langai dėl ypatingesnių dizaineriškų sprendimų tarsi užprogramuoti problemoms: kad atitiktų projektą, jie turi būti būtinai pagaminti tik iš tam tikrų medžiagų (dažniausiai brangesnių ir kokybiškesnių), o užsakovas būna linkęs čia pataupyti.

Statybų techninis reglamentas ir saugumo reikalavimai

Būna taip, kad užsakovai linkę ignoruoti ir juos, įstatymiškai būtinus. Tarkime, statybos techninis reglamentas numato būtinybę tuose languose, kurie prasideda žemiau nei 80 cm nuo grindų – o tai visi mūsų taip mėgstami vitrininiai langai – montuoti saugų grūdintą stiklą, o jis gerokai brangesnis už paprastą. Tie gamintojai, kurie seka reglamentu, būna priversti dėl jo didinti galutinę sąmatos kainą, o nesaugų stiklą pasirinkę ir apie tai nutylėję pardavėjai išsyk įgyja konkurencinį pranašumą dėl kainos, bet rizikuoja kliento saugumu. Ir neduokdie kas nors nukentės! Atsakomybė atitenka gamintojui nepriklausomai nuo to, kokios sąlygos su klientu yra aptartos sutarties specifikacijoje.

Tinkamas ir teisingas matavimas

Labai svarbu – tinkamas ir teisingas angos būsimam langui išmatavimas. Ir čia mes kalbame ne tik apie pačius matmenis, kurie turi būti išmatuoti tiksliai ir keliose vietose, ir jau savaime yra pakankamai didelis iššūkis nepatyrusiam vartotojui. Matuojant svarbu turėti omenyje ir būsimų darbų aplinkybes: ar montuotojai turės vietos manevruoti su lango rėmu, ar laiptinės bei durų angų pločių pakaks konstrukcijas užnešti, ar patikimas konstrukcinis pagrindas, ant kurio langas bus montuojamas. Tikras profesionalus matuotojas būtinai turi dirbti tampriame sąryšyje su montavimo komanda.

Matavimo klaidos, deja, dažniausiai išryškėja tik pradėjus langą montuoti. Kartais įgudę montuotojai gali jas ištaisyti vietoje. Kartais to padaryti neįmanoma, ir gaminius tenka perdaryti. Ir čia grįžtame prie jau aptartos temos. Ar langų tiekėjas turės galimybė klaidas ištaisyti greitai ir nebus priklausomas nuo išorinio tiekėjo malonės, kai gaminio pergaminimo ir pristatymo reiks laukti kelias savaites. O dabar įsivaizduokite, kaip tai padidina montavimo trukmę ir biudžetą.

Patikimi langų tiekėjai – patikima investicija Jūsų NT

Straipsnyje „Tiks langai“ ekspertų išskirtos tik dažniausiai pasitaikančios, daugiausiai neigiamos įtakos tolesnei gaminių eksploatacijai ar vartotojo piniginei turinčios klaidas, susijusias su langų įsigijimu ir montavimu.

„Tiks langai“ glaudžiai bendradarbiauja su privačių namų statytojais, statybininkais bei NT vystytojais, todėl girdi ir supranta kiekvieno kliento poreikius ir keliamus reikalavimus kokybiškiems gaminiams. Todėl norint lengvai išvengti brangiai kainuojančių klaidų, reikėtų prioritetą suteikti aptarnavimo paslaugų kompleksui, kai visas projektas sutelktas patikimose patyrusių specialistų rankose ir kainos kriterijų pasilikti pabaigai, kai visos aukščiau paminėtos sąlygos yra išpildytos.

Skaitykite plačiau

Kodėl verta langus keisti žiemą?

Žmonės kartais dvejoja dėl langų keitimo žiemos metu, motyvuodami blogomis oro sąlygomis montavimo darbams atlikti ar kitomis priežastimis. Norime paneigti šią nusistovėjusią nuomonę, todėl pateikiame septynias aiškias priežastis, kodėl VERTA LANGUS KEISTI ŽIEMĄ.

7 priežastys kodėl verta langus keisti žiemą

  1. Komfortas akimirksniu. Keičiant langus žiemą iš karto jaučiama plastikinių langų nauda. Vyrauja klaidingas įsitikinimas, kad žiemą keičiant langus, labai atšąla patalpos. Tiesa yra ta, kad lango anga montavimo metu atvira būna vos 5-10 min., tai yra laikas, per kurį įvyksta įprastas patalpų vėdinimas. Taigi, jūs išvėdinsite ir sukursite reikiamą mikroklimatą kambariuose pernelyg neatšaldydami oro juose.
  2. Energijos taupymas. Sumontavus plastikinius langus, bute iš karto pastebimai tampa šilčiau, nes šiluma „nebeišeina pro langus“. Gyvenant nuosavame name arba bute, kuriame įrengtas autonominis šildymas, pastebima ne tik namuose pasilikusi šiluma, bet ir sumažėjusios šildymo išlaidos. Kam laukti vasaros, jei ekonomiškai galite gyventi jau šią žiemą!
  3. Laiko taupymas. Keisite langus žiemą? Jūs ne tik iš karto pajusite, kad sumontavus „TIKS langus“, namuose tapo šilčiau, nes šiluma „nebeišeina pro langus“, bet ir būsite ramūs dėl būsimų vasaros atostogų – Jums nebereikės per jas galvoti apie remonto darbus.
  4. Ypač geri „TIKS langų” kainų pasiūlymai. Žiemos sezono metu, sumažėjus gamybos apimtims, langus Jūs įsigysite itin palankiomis kainomis. Turimų didelių gamybinių pajėgumų išlaikymas kainuoja, net gamybos nevykdant. Todėl „TIKS langams“ labiau apsimoka gaminti ir parduoti produkciją pigiau nei įprastai, o klientams tai suteikia galimybę aukštos kokybės langus ir duris įsigyti palankiomis sąlygomis.
  5. Puikios paslaugų kainos. Šaltuoju metu paslaugų atlikimo apimtys kiek sumažėja, todėl mažinamos ir paslaugų kainos. Darbai atliekami kvalifikuotai, nes kiekvienam Jūsų lango montavimui bus skirta tiek dėmesio, kiek reikia itin kokybiškam darbų atlikimui. Taigi, keisdami langus žiemą, Jūs, visų pirma, sutaupote pinigų.
  6. Darbų kokybė. „TIKS langų“ darbuotojai garantuoja, kad žiemos metu langų montavimo darbai atliekami taip pat profesionaliai ir kokybiškai, kaip ir vasarą. Montuojant langus, naudojamos putos, kurias galima naudoti netgi esant -15 laipsnių temperatūrai, todėl atliktų montavimo darbų kokybė nenukenčia.
  7. TIKS langai specialistai visada pasiruošę padėti! Langus sumontavus žiemą, iš karto pastebėsite tokius minimalius trūkumus, kurių neįmanoma pastebėti šiltuoju metų laiku, o „TIKS langų“ darbuotojai nedelsdami ištaisys trūkumus, jei tokių atsiras.

„TIKS langai” langų ir durų ekspertai

Renkantis langus svarbiausia suprasti, kad juos įsigysite ilgam, todėl reikia nuspręsti, kokia langų funkcija jums yra svarbiausia. „TIKS langai” nebijo naujovių, todėl klientams ne tik padeda lengviau išsirinkti langus, bet ir siūlo plačiausią Lietuvoje pasyvių langų pasirinkimą.

Užsisakykite plastikinius langus arba skambinkite nemokamu telefonu 8 800 22225

Skaitykite plačiau

Stipriausi Lietuvoje 2022

Džiugu pranešti, kad UAB „Aveplast”, Lietuvos rinkoje vartotojams puikiai pažįstamas „TIKS langai” vardu, išrenkamas kaip vienas stipriausių Lietuvoje. „STIPRIAUSI LIETUVOJE 2022“ – tai sertifikatas suteikiamas finansiškai patikimoms, prisidedančioms prie Lietuvos ekonomikos augimo ir sąžiningos verslo kultūros puoselėjimo, įmonėms.

Bene svarbiausias vertinimo kriterijus suteikiant „STIPRIAUSI LIETUVOJE 2022“ sertifikatas – aukštas kredito reitingas, kuris parodo mažą prognozuojamą statistinę tikimybę nevykdyti įsipareigojimų 90 ir daugiau dienų ateinančius 12 mėnesių. Įmonių kreditingumas vertinamas ir reitingas nustatomas remiantis kredito istorija, kurią sudaro įmonės finansinių įsipareigojimų vykdymas, mokėjimų istorija, finansiniai rezultatai ir jų pokyčiai – pajamų, pelno, likvidumo, nuosavo kapitalo ir kitų finansinių rodiklių kitimas. Taip pat atsižvelgiama į verslo sąsajas, turto areštus, sektoriaus būklę ir kitą svarbią informaciją. Iš viso nustatant kredito reitingą atsižvelgiama į daugiau nei 100 įvairių kintamųjų, kurie turi skirtingą poveikį įmonės reitingui.

Duomenis apie įmones kredito biuras „Creditinfo“ gauna iš valstybinių registrų ir kitų rinkos dalyvių – komercinių bankų, kredito unijų, lizingo, vartojimo kredito, telekomunikacijų bendrovių, kuro, energetikos, transporto ir kitų sektorių.

Aveplast Sertifikatas

 

Skaitykite plačiau

Plastikinių langų pasirinkimas ir priežiūra: ką būtina žinoti?

Plastikiniai langai, jų pasirinkimas, priežiūra – žinių ir praktikos reikalaujantys dalykai. Norint tinkamai pasirinkti ir prižiūrėti langus, vis dėlto, pagalbos žmonės kreipiasi į šios sritiesspecialistus. Kadangi langų pasirinkimo gausu, labai svarbu nusistatyti savo poreikius – taip pirkinį išsirinksite ir greičiau, ir lengviau. Na, o jeigu pasirinksite tinkamus specialistus, jie pasidalins ir žiniomis apie langų priežiūrą tam, kad jie tarnautų kuo ilgiau ir sukeltų kuo mažiau nepatogumų. Žinoma, prieš renkantis naujus langus, verta žinoti, kokie kriterijai svarbiausi ir aktualiausi. 

Energetinis efektyvumas – vienas svarbiausių rodiklių

Energetiniu efektyvumu vadinamas langų reitingavimas, kuris remiasi šilumos perdavimo koeficientu. Koks bus šilumos perdavimo koeficientas ir langų reitingas, priklauso nuo langų gaminimo medžiagų pasirinkimo. Pagal rodiklius ir kriterijus, egzistuoja langų energetinio efektyvumo klasės – A++ klasė atstovauja energetiškai efektyviausius langus, o G klasės langai priešingai – mažiausiai energetiškai aktyvūs. Žinoma, geriausia pasirinkti aukštesnės klasės langus, nes jie praleidžia mažiau šilumos. 

Apkaustai ir tarpinės – ne tik saugumui?

Būtent apkaustai ir tarpinės yra labai svarbios lango dalys. Nuo apkaustų priklauso tai, kaip lengvai bus varstomas langas, kaip stipriai langas prisispaus. Jeigu langų apkaustai bus pasirinkti tinkamai ir apgalvotai, bus užtikrintas ne tik namų, bet ir jūsų saugumas. Prieš renkantis apkaustus pagalvokite, kas Jums aktualu, nes pasirinkimų yra įvairiausių – nuo įsilaužimo apsaugos iki apsaugos nuo vaikų nelaimingų nutikimų. Na, o tarpinės yra reikalingos lango sandarumo užtikrinimui. Tai aktualu visais metų laikais, tačiau labiausiai – šaltuoju metų sezonu. Šiandien vis labiau populiarėjantys langai yra su dviem arba trimis sandarinimo tarpinėmis. Kuo sandarinimo tarpinių daugiau, tuo jūsų langai sandaresni. Žinoma, tiek apkaustus, tiek tarpines reikia prižiūrėti. Kaip teigia įmonės „TIKS langai“ techninio garantinio aptarnavimo meistras Valdas Dūda, pavasarį ir rudenį, po langų išvalymo, derėtų atkreipti dėmesį ir į apkaustus bei tarpines – juos sutepti silikoniniu tepalu, nes jei to nepadarysite, ilgainiui tarpinės neatliks savo funkcijos ir prireiks specialistų pagalbos. 

Šviesos sklaida

Be abejo, neretai žmonės renkasi tokius langus, kurie leistų kambariuose mėgautis saulės teikiamais malonumais ir šviesa. Būtent todėl, prieš renkantis langus, reikėtų susimąstyti ir įvertinti šviesos laidumo koeficientą, kuris ir yra atsakingas už šviesos sklaidą namuose. 

Ruduo ir pavasaris – langų priežiūros metas?

Įmonės „TIKS langai“ techninio garantinio aptarnavimo meistras Valdas Dūda teigia, kad būtent ruduo ir pavasaris yra svarbiausi metų laikai langų priežiūrai. Vertėtų išvalyti langus nuo dulkių, kurios paprastai kaupiasi lango viršuje, apžiūrėti langų apkaustus ir tarpines. Specialistas atkreipia dėmesį, kad vertėtų langais pasirūpinti būtent rudenį ir pavasarį, nes žiema jau nėra langų taisymo metas, o ir šaltuoju metų laiku jau norime mėgautis tvirtais ir sandariais langais. 

Ar vartotojas viską gali pats?

Kiekvienam kyla klausimas – ką aš darau ne taip, kad mano langai genda ir neatlieka savo funkcijos? Kada mano langai reikalauja taisymo? Į šiuos klausimus atsakantis langų priežiūros specialistas teigia, kad bene pagrindiniai signalai, išduodantys pagalbos reikiamybę yra neužsidarantis langas, kuris reikalauja kėlimo, tempimo, jėgos ar neveiksni lango rankena, kuri neužsispaudžia iki galo. Specialistas akcentuoja, kad jeigu langas siunčia bet kokius gedimo signalus, verta nedelsiant kreiptis į specialistus, nes kuo ilgiau laukiama ir delsiama, tuo didesnė tikimybė, kad gaminys bus deformuotas. Tad geriau į specialistus kreiptis iškart, tuomet lengviau gaminį atstatyti, nei keisti. Žinoma, kai kuriuos langų priežiūros darbus naudotojas gali atlikti pats, vadovaudamasis gautomis instrukcijomis, tačiau jeigu darbų neišeina atlikti tinkamai, vertėtų kreiptis į specialistus. 

  

Plastikinių langų kainos skaičiuoklė – sužinokite pageidaujamos konstrukcijos plastikinių langų kainą.

Užsisakykite plastikinius langus internetu arba skambinkite nemokamu telefonu 8 800 22225.

Skaitykite plačiau

Kai langų pasirinkimą nulemia žema kaina

      Būsto statyba ar remontas – ne tik žinių, bet ir didelių finansinių išteklių reikalaujantis užsiėmimas. Kiekvienas nori gyventi gražiame ir iš kokybiškų medžiagų pastatytame būste, tačiau finansinė šio aspekto pusė dažną verčia savo norus šiek tiek pakoreguoti. Tenka įvertinti, kam vis tik teks pataupyti. Tačiau gyvenant Lietuvoje, kur klimato sąlygos ganėtinai atšiaurios, taupyti namų šilumos sąskaita, sutikite, tikrai nebūtų protingas sprendimas. O būsto sandarumui didelės įtakos turi langai, nuo kurių priklauso, ar namuose bus šilta ir jauku. Kai langų pasirinkimą nulemia žema kaina, į ką derėtų atkreipti dėmesį renkantis langus?

Įmonės portretas

      Bet koks pirkimo procesas visų pirma prasideda nuo individualių poreikių įsivertinimo. Šiuo konkrečiu atveju reikia nuspręsti, kokių langų jums reikia – plastikinių, aliuminių ar medinių. Visų minėtų rūšių langai turi pliusų ir minusų.

      Bet šį kartą pakalbėkime apie tai, kaip svarbu ne tik palyginti technines langų modelių charakteristikas, bet ir atlikti siūlytojų patikimumo analizę. Norint nusipirkti kokybišką ir ilgaamžį produktą ir ateityje neturėti problemų su garantiniu jo aptarnavimu, būtina pasidomėti pasirinktos įmonės veiklos istorija, gyvavimo rinkoje laikotarpiu ir patirtimi.

      Ganėtinai dažnai pasitaiko, kai pasirinkę pigiausius langus ir vėliau pastebėję, kad jie yra nekokybiški (ar brokuoti), žmonės nebeturi kur kreiptis dėl garantinės priežiūros. Nedidelės ar neseniai langais prekiaujančios įmonės gana dažnai neišsilaiko rinkoje ir šiek tiek padirbėjusios nutraukia savo veiklą dėl pačių įvairiausių priežasčių. Tada pirkėjai yra priversti kreiptis į kitas langus gaminančias įmones, kad šios ištaisytų padarytą broką ar net pakeistų langus naujais.

      Todėl pirkdami langus įsitikinkite, kad perkate iš solidaus ir patirtį turinčio gamintojo arba jo oficialiai įgalioto atstovo. Nusipirkę gaminius iš patikimo pardavėjo, gausite daugiau nei ilgalaikę garantiją. Esant reikalui galite tikėtis profesionalios langų serviso paslaugos ne tik garantiniu laikotarpiu, bet ir jam pasibaigus. Patikimo gamintojo PVC langai kainuos apie 10 proc. daugiau nei pirkinys iš nežinomo tiekėjo, bet didesnę sumą galima traktuoti kaip ramybės mokestį.

Kainos aspektai

       Ko gero, daugeliui besirenkančiųjų pirmuosius langus, o kartais net ir statybos profesionalams, kyla klausimas, kodėl net ir solidžių gamintojų ar patikimų pardavėjų kainos nėra panašios, nors jie deklaruoja bemaž tokias pačias langų savybes. Šiuo atveju reikėtų prisiminti, kad langas susideda ne tik iš profilių ir įstiklinimo. Langas turi ir daugelio kitų jį sudarančių komponentų – apkaustų, lankstų, rankenų, armatūros ir kitų detalių.

      Klaida manyti, kad langai, pagaminti iš to paties prekinio ženklo pavadinimo profilių (pvz., „Salamander“, „Veka“, „Rehau“, „Aluplast“ ir kt.). Iš pažiūros beveik vienodų kitų komponentų, turėtų kainuoti panašiai. Langų pardavimo kaina priklauso ne tik nuo jų pagaminimo žaliavinės savikainos, bet ir pačios įmonės sąnaudų. Norint užtikrinti produkcijos kokybę ir jos vartotojų pasitenkinimą.

      Neretai klausiama, o kaip gi atpažinti langus, kuriems buvo „pataupyta“? Ne paslaptis, kad į žemą kainą orientuoti gamintojai ir pardavėjai gali taupyti visur, o į lango vidų juk neįlysi. Tokiais atvejais reikėtų pradėti nuo atskirų langą sudarančių dalių apžiūros ir sudėties analizės.

      Pavyzdžiui, žemesnę langų kainą gali lemti prastesnės kokybės arba mažiau rinkoje žinomų prekės ženklų plastiko profilių panaudojimas. Tokius profilius, nepriklausomai nuo skambių pavadinimų, galima atpažinti pagal jų paviršiaus lygumą, blizgumą ir baltumą. Pigių profilių gamintojai mažiau rūpinasi savo naudojamos įrangos būkle, todėl jų pagamintų profilių paviršius gali būti šiurkštesnis nei kitų. Taip pat kartais galima pastebėti smulkius išilginius brūkšnelius. Dėl atpigintos plastiko mišinio sudėties, tokie langų profiliai visada bus labiau matiniai arba mažiau balti. Langų rėmus iš tokių profilių bus sunkiau prižiūrėti, o kintant aplinkos ar eksploatavimo sąlygoms profiliai gali ir suskilti.

      Žemą kainą gali lemti ir pigesnių langų apkaustų panaudojimas. Paprašykite pardavėjo ne tik nurodyti apkaustų pavadinimą, bet ir pateikti jų antikorozinio atsparumo bandymų protokolą. Aukščiausio antikorozinio atsparumo langų apkaustai pagal kvalifikacinį standartą yra priskiriami 5 klasei ir druskingoje aplinkoje išsaugo savo savybes ilgiau nei 480 valandų.

      Pravartu pasidomėti ne tik stiklo paketų savybėmis, bet ir jiems suteikiamos sandarumo garantijos trukme – ji turėtų būti nuo 5 iki 10 metų. Visais atvejais reikėtų vengti įsigyti langus, kurie įstiklinti ne langų gamykloje. Tokios kainų minimizavimo gudrybės neretai griebiasi „pigių“ langų importuotojai, siūlantys langus, kurių rėmai yra importuoti iš kaimyninės šalies, o stiklo paketai pagaminti Lietuvoje. Tokiu atveju langų gamintojo garantija negalios ir už visas galimas pasekmes atsakomybė teks tik jų pardavėjui (stiklintojui).

Pasirinkimas tarp pigaus ir brangaus

Norint ateityje išvengti galimų problemų, vertėtų šiek tiek pasidomėti ir suprasti, už ką ir dėl ko mokate. Vienas iš puikių situaciją iliustruojančių pavyzdžių yra iliuzinių garantijų suteikimas. Paradoksalu, kad dauguma pigių gaminių siūlytojų nurodo, jog jų gaminiams neva suteikiama 5 ar 10 metų garantija. Neabejotinai tai patraukia vartotojo dėmesį ir suteikia jam tam tikrą pasitikėjimo jausmą. Tačiau svarbu išsiaiškinti, kas tiksliai po šia garantija slypi – kiek laiko, už ką ir kokiomis sąlygomis atsako pardavėjas ar langų gamintojas.

Keisčiausia, kai jau ne kartą bankrutavusi įmonė deklaruoja garantijas, kurių, labai tikėtina, negalės įgyvendinti. Tokių įmonių tikslas – per trumpą laiką pririnkti kuo daugiau užsakymų, maksimaliai greitai gauti pajamas, nesiorientuojant į ilgalaikį vartotojų pasitenkinimą, kadangi po metų, o gal ir greičiau vis tiek bus nutraukta veikla. Tad renkantis gamintoją vertėtų nepamiršti, kad pigūs langai šiandien galbūt padės sutaupyti, tačiau ateityje tai gali kainuoti kur kas daugiau.

Išvengti to galite kreipdamiesi į patikimas, ne vieną dešimtmetį rinkoje veikiančias įmones, kadangi jos savo klaidų kelią jau praėjo. Be abejo, tokių įmonių Lietuvoje nėra daug dėl itin didelės konkurencijos. Tačiau būtent tai ir turėtų rodyti, kad kažką šios įmonės daro tinkamai, jei savo veiklą tęsia 20 ir daugiau metų.

Ieškančius kokybiškų ir patikimų langų ir / ar durų kviečiame kreiptis į „TIKS langai“ telefono numeriu 8 800 22 225 arba elektroniniu paštu info@tikslangai.lt

Skaitykite plačiau