Į ką atkreipti dėmesį renkantis langų tiekėją norint sukurti ir didinti NT vertę?

Būsto langų įsigijimas – sprendimas atsakingas. Eksploatacija gali tęstis dešimtmečiais, tad ir padaryto sprendimo efektas gali išryškėti ne iškart. Klaidingi užsakovų sprendimai renkantis, užsakant ir įrengiant langus dažnai turi neigiamas finansines, komforto ar laiko sąnaudų pasekmes. „Tiks langai“ langų, durų bei stumdomų sistemų ekspertai dalijasi septyniomis didžiausiomis klaidomis renkantis langų tiekėją.

Energinis efektyvumas – pirmoje vietoje

Praktikoje ne vienas atvejis, kai užsakovas ar nekilnojamojo turto vystytojas pasirinko žemesnės energinio efektyvumo vertės langus nei buvo numatyta pastato specifikacijoje dėl tiekėjo pasiūlytos žemesnės kainos. Daugelio langų tiekėjų patirtis rodo, kad galutinė sąmatos kaina pirkėjui yra svarbiausia, todėl energinį efektyvumą jie būna linkę sumažinti. Klaidinga manyti, kad galutinis vartotojas, įsigyto būsto savininkas, nepasidomės, kuriai klasei – A+ ar A++ – priskiriami tame būste sumontuoti langai ir durys. Jau kurį laiką aiškiai matome tendenciją, jog vartotojai prieš pirkdami kruopščiai atlieka namų darbus ir išsiaiškina jiems rūpimus dalykus iki smulkmenų, nežiūrint į tai, kokias vertes deklaruoja statytojas.

Nepatikimi gamintojai ar pardavėjai

Visi mėgstame sutaupyti, tačiau kartais sutaupome ne ten, kur reikėtų. Pasirinkdami pigesnius langus, bet tiekiamus nepatikrintų gamintojų ar specializuotų langų pardavėjų, rizikuojame ir pačius langus gauti prastos kokybės, ir garantinę priežiūrą prarasti. Todėl itin svarbu ir tuo pačiu būtina įvertinti gamintojo ar pardavėjo reputaciją:

  • Kiek pas jį dirba žmonių, ar turi garantinės priežiūros tarnybą.
  • Ar gali dokumentais pagrįsti savo teiginius apie turimas kokybės kontrolės sistemas.

Ilgai dirbant šiek tiek klaidų išvengti neįmanoma, tačiau patikimos įmonės turi vidines tvarkas ir standartus, kaip pasitaikančias klaidas ištaisyti ir niekuomet kliento likimo valiai nepalikti.

Nepakankamas dėmesys garantiniam aptarnavimui

Dažniausiai tai to paties nepatikimo gamintojo pasirinkimo, kurį aptarėme aukščiau, pasekmė. Rinkoje tikrai yra daug žaidėjų, kurie atsiranda ir dingsta, pigūs langai išklypsta ir išlūžta, o pradėjus ieškoti kaltų – gaudyk vėją laukuose. Įmonei, kurioje dirba tik keli darbuotojai, labai lengva klientams įsiūlyti labai gerą kainą ir po kelių veiklos metų užsidaryti. Svarbu ne tik popieriuje išdidžiai deklaruojamas garantinės priežiūros laikotarpis, bet ir pačios įmonės įdirbis rinkoje, patikima serviso tarnyba, užsakymo atsekamumą užtikrinantys standartai. Duomenis būtina gebėti atsekti ir tų užsakymų, kurie buvo atlikti prieš 10–15 metų!

Langų montavimo profesionalumas

Kad ir kokie kokybiški bei šilti būtų jūsų naujieji langai – jei jie sumontuoti klaidingai ar nesilaikant technologijų, per montavimo siūles galite iššvaistyti galybes šilumos, o su ja – ir pinigų. Pasitaiko atvejų, kai užsakovai imasi susimontuoti įsigytus langus patys ir daugelis jų tai padaro labai gerai. Tačiau niekas nėra apsaugotas nuo nežinojimo! Todėl geriausia visgi pasirinkti profesionalių langų montuotojų paslaugas, siūlomas langų gamintojų kompleksiškai. Tokie montuotojai puikiai išmano, kaip visiškai sandariai ir saugiai sumontuoti bet kokius langus, nesudarant šilumos praradimo tiltelių ir užkertant drėgmei kelią į montavimo siūlę.

Netinkamai parinkta langų konstrukcija

Praktikoje pastebima nemažai istorijų apie tai, kaip susipyko architekto vizija, gamintojo sveikas protas ir užsakovo piniginė. Ypač tais atvejais, kai langai dėl ypatingesnių dizaineriškų sprendimų tarsi užprogramuoti problemoms: kad atitiktų projektą, jie turi būti būtinai pagaminti tik iš tam tikrų medžiagų (dažniausiai brangesnių ir kokybiškesnių), o užsakovas būna linkęs čia pataupyti.

Statybų techninis reglamentas ir saugumo reikalavimai

Būna taip, kad užsakovai linkę ignoruoti ir juos, įstatymiškai būtinus. Tarkime, statybos techninis reglamentas numato būtinybę tuose languose, kurie prasideda žemiau nei 80 cm nuo grindų – o tai visi mūsų taip mėgstami vitrininiai langai – montuoti saugų grūdintą stiklą, o jis gerokai brangesnis už paprastą. Tie gamintojai, kurie seka reglamentu, būna priversti dėl jo didinti galutinę sąmatos kainą, o nesaugų stiklą pasirinkę ir apie tai nutylėję pardavėjai išsyk įgyja konkurencinį pranašumą dėl kainos, bet rizikuoja kliento saugumu. Ir neduokdie kas nors nukentės! Atsakomybė atitenka gamintojui nepriklausomai nuo to, kokios sąlygos su klientu yra aptartos sutarties specifikacijoje.

Tinkamas ir teisingas matavimas

Labai svarbu – tinkamas ir teisingas angos būsimam langui išmatavimas. Ir čia mes kalbame ne tik apie pačius matmenis, kurie turi būti išmatuoti tiksliai ir keliose vietose, ir jau savaime yra pakankamai didelis iššūkis nepatyrusiam vartotojui. Matuojant svarbu turėti omenyje ir būsimų darbų aplinkybes: ar montuotojai turės vietos manevruoti su lango rėmu, ar laiptinės bei durų angų pločių pakaks konstrukcijas užnešti, ar patikimas konstrukcinis pagrindas, ant kurio langas bus montuojamas. Tikras profesionalus matuotojas būtinai turi dirbti tampriame sąryšyje su montavimo komanda.

Matavimo klaidos, deja, dažniausiai išryškėja tik pradėjus langą montuoti. Kartais įgudę montuotojai gali jas ištaisyti vietoje. Kartais to padaryti neįmanoma, ir gaminius tenka perdaryti. Ir čia grįžtame prie jau aptartos temos. Ar langų tiekėjas turės galimybė klaidas ištaisyti greitai ir nebus priklausomas nuo išorinio tiekėjo malonės, kai gaminio pergaminimo ir pristatymo reiks laukti kelias savaites. O dabar įsivaizduokite, kaip tai padidina montavimo trukmę ir biudžetą.

Patikimi langų tiekėjai – patikima investicija Jūsų NT

Straipsnyje „Tiks langai“ ekspertų išskirtos tik dažniausiai pasitaikančios, daugiausiai neigiamos įtakos tolesnei gaminių eksploatacijai ar vartotojo piniginei turinčios klaidas, susijusias su langų įsigijimu ir montavimu.

„Tiks langai“ glaudžiai bendradarbiauja su privačių namų statytojais, statybininkais bei NT vystytojais, todėl girdi ir supranta kiekvieno kliento poreikius ir keliamus reikalavimus kokybiškiems gaminiams. Todėl norint lengvai išvengti brangiai kainuojančių klaidų, reikėtų prioritetą suteikti aptarnavimo paslaugų kompleksui, kai visas projektas sutelktas patikimose patyrusių specialistų rankose ir kainos kriterijų pasilikti pabaigai, kai visos aukščiau paminėtos sąlygos yra išpildytos.