Plastikinių langų pasirinkimas ir priežiūra: ką būtina žinoti?

Plastikiniai langai, jų pasirinkimas, priežiūra – žinių ir praktikos reikalaujantys dalykai. Norint tinkamai pasirinkti ir prižiūrėti langus, vis dėlto, pagalbos žmonės kreipiasi į šios sritiesspecialistus. Kadangi langų pasirinkimo gausu, labai svarbu nusistatyti savo poreikius – taip pirkinį išsirinksite ir greičiau, ir lengviau. Na, o jeigu pasirinksite tinkamus specialistus, jie pasidalins ir žiniomis apie langų priežiūrą tam, kad jie tarnautų kuo ilgiau ir sukeltų kuo mažiau nepatogumų. Žinoma, prieš renkantis naujus langus, verta žinoti, kokie kriterijai svarbiausi ir aktualiausi. 

Energetinis efektyvumas – vienas svarbiausių rodiklių

Energetiniu efektyvumu vadinamas langų reitingavimas, kuris remiasi šilumos perdavimo koeficientu. Koks bus šilumos perdavimo koeficientas ir langų reitingas, priklauso nuo langų gaminimo medžiagų pasirinkimo. Pagal rodiklius ir kriterijus, egzistuoja langų energetinio efektyvumo klasės – A++ klasė atstovauja energetiškai efektyviausius langus, o G klasės langai priešingai – mažiausiai energetiškai aktyvūs. Žinoma, geriausia pasirinkti aukštesnės klasės langus, nes jie praleidžia mažiau šilumos. 

Apkaustai ir tarpinės – ne tik saugumui?

Būtent apkaustai ir tarpinės yra labai svarbios lango dalys. Nuo apkaustų priklauso tai, kaip lengvai bus varstomas langas, kaip stipriai langas prisispaus. Jeigu langų apkaustai bus pasirinkti tinkamai ir apgalvotai, bus užtikrintas ne tik namų, bet ir jūsų saugumas. Prieš renkantis apkaustus pagalvokite, kas Jums aktualu, nes pasirinkimų yra įvairiausių – nuo įsilaužimo apsaugos iki apsaugos nuo vaikų nelaimingų nutikimų. Na, o tarpinės yra reikalingos lango sandarumo užtikrinimui. Tai aktualu visais metų laikais, tačiau labiausiai – šaltuoju metų sezonu. Šiandien vis labiau populiarėjantys langai yra su dviem arba trimis sandarinimo tarpinėmis. Kuo sandarinimo tarpinių daugiau, tuo jūsų langai sandaresni. Žinoma, tiek apkaustus, tiek tarpines reikia prižiūrėti. Kaip teigia įmonės „TIKS langai“ techninio garantinio aptarnavimo meistras Valdas Dūda, pavasarį ir rudenį, po langų išvalymo, derėtų atkreipti dėmesį ir į apkaustus bei tarpines – juos sutepti silikoniniu tepalu, nes jei to nepadarysite, ilgainiui tarpinės neatliks savo funkcijos ir prireiks specialistų pagalbos. 

Šviesos sklaida

Be abejo, neretai žmonės renkasi tokius langus, kurie leistų kambariuose mėgautis saulės teikiamais malonumais ir šviesa. Būtent todėl, prieš renkantis langus, reikėtų susimąstyti ir įvertinti šviesos laidumo koeficientą, kuris ir yra atsakingas už šviesos sklaidą namuose. 

Ruduo ir pavasaris – langų priežiūros metas?

Įmonės „TIKS langai“ techninio garantinio aptarnavimo meistras Valdas Dūda teigia, kad būtent ruduo ir pavasaris yra svarbiausi metų laikai langų priežiūrai. Vertėtų išvalyti langus nuo dulkių, kurios paprastai kaupiasi lango viršuje, apžiūrėti langų apkaustus ir tarpines. Specialistas atkreipia dėmesį, kad vertėtų langais pasirūpinti būtent rudenį ir pavasarį, nes žiema jau nėra langų taisymo metas, o ir šaltuoju metų laiku jau norime mėgautis tvirtais ir sandariais langais. 

Ar vartotojas viską gali pats?

Kiekvienam kyla klausimas – ką aš darau ne taip, kad mano langai genda ir neatlieka savo funkcijos? Kada mano langai reikalauja taisymo? Į šiuos klausimus atsakantis langų priežiūros specialistas teigia, kad bene pagrindiniai signalai, išduodantys pagalbos reikiamybę yra neužsidarantis langas, kuris reikalauja kėlimo, tempimo, jėgos ar neveiksni lango rankena, kuri neužsispaudžia iki galo. Specialistas akcentuoja, kad jeigu langas siunčia bet kokius gedimo signalus, verta nedelsiant kreiptis į specialistus, nes kuo ilgiau laukiama ir delsiama, tuo didesnė tikimybė, kad gaminys bus deformuotas. Tad geriau į specialistus kreiptis iškart, tuomet lengviau gaminį atstatyti, nei keisti. Žinoma, kai kuriuos langų priežiūros darbus naudotojas gali atlikti pats, vadovaudamasis gautomis instrukcijomis, tačiau jeigu darbų neišeina atlikti tinkamai, vertėtų kreiptis į specialistus. 

  

Plastikinių langų kainos skaičiuoklė – sužinokite pageidaujamos konstrukcijos plastikinių langų kainą.

Užsisakykite plastikinius langus internetu arba skambinkite nemokamu telefonu 8 800 22225.

Skaitykite plačiau

Plastikinės durys – kokios rūšys ir kaip išsirinkti?

Durys yra neatsiejama kiekvieno būsto, komercinio ar visuomeninio pastato dalis. Nors kasdien jas sutinkame kiekviename žingsnyje, visgi išsirinkti gali būti kur kas sunkiau, nei iš pradžių galėjo pasirodyti. Priklausomai nuo to, kokios rūšies durų ieškoma – lauko, vidaus, balkono ar stumdomų, galima rinktis iš medinių, aliumininių, šarvuotų ir plastikinių. Žinoma, reikia atsižvelgti į tai, kad mediena turi savybę išsikraipyti ir ją sudėtinga prižiūrėti; aliuminis pasižymi kiek prastesnėmis izoliacinėmis savybės; šarvuotos durys tinkamos tik lauko durims, Plastikinės durysna, o plastikas populiarus visų minėtų durų tipų pasirinkimas.

Plastikinės durys yra ypač vertinamos individualių namų statytojų ir renovuotųjų, dėl savo stabilumo bei puikių šiluminių savybių. Be minėtų savybių, „TIKS langai“ gaminamos durys taip pat pasižymi ir aukščiausiais saugumo bei sandarumo parametrais. Vienas didžiausių plastikinių durų privalumų yra lengva priežiūra – jas ne tik lengva valyti, tačiau laikui bėgant nereikia dažyti. Plastikinės durys ne tik praktiškas, bet ir puikaus dizaino pasirinkimas. „TIKS langai“ savo klientams siūlo keturių tipų plastikines duris:

„TIKS langai“ lauko durys – tikra namo fasado puošmena. Plastikinės lauko durys gali būti skirtingų formų, spalvų ir saugumo lygių. Jos ne tik išsiskiria savo išvaizda bei puikiomis šiluminėmis savybėmis, bet ir tampa nemenka kliūtimi nekviestiems svečiams.

„TIKS langai“ vidaus durys pasižymi ilgaamžiškumu bei unikalumu. Dėl gamyboje naudojamos patikimos ir sustiprintos furnitūros vidaus durys yra itin patvarios ir funkcionalios. Jos mėgstamas pasirinkimas kuriant šiuolaikišką ir modernų interjerą, tačiau gali būti pritaikytos įvairiems namų interjero sprendimams išpildyti.

„TIKS langai“ stumdomos durys (portalai) pasižymi puikiomis termoizoliacinėmis savybėmis, sandarumu bei saugumu. Pastaruoju metu stumdomos durys itin mėgstamos naujų namų statytojų, nes dėl didelių stiklo plokštumų į namus patenka daug natūralios šviesos, optiškai padidėja namų erdvė, suteikia galimybę atverti didelį įstiklintos erdvės plotą.

“TIKS langai” balkono durys funkcionalumo ir patvarumo derinys. Šioms durims būdinga lengvesnė, nei įprastoms durims, konstrukcija ir žemas slenkstis, kuris neapsunkina išėjimo į terasą.

Lauko, vidaus, stumdomos ir balkono durys – tai „TIKS langai” durų rinkinys, kuris Jūsų namuose gali sukurti Jūsų norimą interjerą bei eksterjerą!

Plastikinių durų kainos skaičiuoklė – sužinokite pageidaujamos konstrukcijos plastikinių durų kainą

Užsisakykite plastikines duris internetu arba skambinkite nemokamu telefonu 8 800 22225

 

Skaitykite plačiau

Aliuminio langai : kodėl verta rinktis?

Anksčiau dauguma žmonių, besikreipusių į „TIKS langai“ manė, jog aliuminio konstrukcijos yra pralaidžios šalčiui, netvirtos ir neilgaamžės. Sudarytą klaidingą nuomonę sąlygojo informacijos klientams stoka. „TIKS langai“ kolektyvas nori, kad kiekvienas klientas žinotų, ką renkasi, todėl parengė aliuminio konstrukcijų aprašymą, padėsiantį išaiškinti pagrindinius aliuminio konstrukcijų privalumus.

aliuminio langai

Aliuminio langai ir durys – kokie privalumai?

Kaina ir kokybė

Vyrauja nuostata, kad aliuminis yra brangesnis nei kitos medžiagos, tačiau taip nėra. Aliuminis pasižymi išskirtinai geru kainos ir kokybės santykiu. Aliuminio langai ir durys reikalauja nemažų investicijų, tačiau pasižymi ilgalaike kokybe. Norėdami garantuoti aliuminio langų ir durų kokybę, „TIKS langai“ teikia 5 metų garantiją.Aliuminio langai ir durys atitinka konkrečius reikalavimus, susijusius su sandarumu, ilgalaikiu eksploatavimu, ultravioletinių spindulių (UV) atsparumu, spalvos pakeitimu. Tokiu būdu užtikrinama gaminių kokybė. Ilgaamžių medžiagų kokybė yra patvirtinama ISO 9000 sertifikatu ir CE kokybės ženklu.

Saugumas

Saugumo užtikrinimui visuomet turi būti skiriama pirmenybė. Aliuminio konstrukcijų saugumas užtikrinamas keliais būdais: patalpos saugumo užtikrinimas ir saugumas vaikams.Jūsų namai turi būti apsaugoti įvairiais būdais – ne vien diegiant signalizacijos sistemas, bet ir sustiprinant apsaugą nuo įsilaužimų. Aliuminio langai ir durys privalo turėti bent standartinį saugumo lygį. Kadangi aliuminio langai ir durys yra tvirtos, stabilios ir neturi polinkio deformuotis, o išskirtiniais atvejais gali būti netgi atsparios ugniai ir šūviams, įsilaužimų pavojus yra sumažinamas.Taip pat, aliuminio langai yra saugųs vaikams. Tinkamai sumontuoti aliuminio langai ir durys turi aukštą atsparumo smūgiams lygį, todėl užtikrina vaikų saugumą. Vaikui atsitrenkus į tinkamai sumontuotus aliuminio langus konstrukcijos neišris, todėl vaikas yra apsaugotas nuo iškritimo pro langą galimybės.

Puikus energetinis efektyvumas

Efektyvų energijos naudojimą užtikrina aliuminio langų sandarumas ir šilumos pralaidumas. Šiuolaikiniai aliuminio profiliai turi puikias šilumos efektyvumo ir sandarumo charakteristikas. Kiekviena aliuminio sistema atitinka skirtingus šilumos izoliacijos lygius. Tam, kad užtikrinti aukštą energinį efektyvumą, reikalingos tinkamos statybinės jungtys. Taip pat, aukštų izoliacinių medžiagų naudojimas montuojant, sumažina energijos suvartojimą ir užtikrina komfortą su minimaliomis šildymo išlaidomis.

Ekologijos ir tvirtumo derinys

Aliuminis yra ekologiškas, 100% perdirbamas metalas, todėl dažnai ši medžiaga vadinama „žaliuoju metalu“. Aliuminis yra išskirtinai tvirta, atspari oksidacijai ir reikalaujanti mažai priežiūros reikalaujanti, todėl vis dažniau yra naudojama statybose. Perdirbant aliuminį sutaupoma 95% energijos, reikalingos pagaminti pirminį aliuminį iš pirminių žaliavų ir taip yra taupomi ištekliai bei energija. Ne mažiau kaip 75% kažkada pagamintų aliuminio produktų yra vis dar naudojami, kadangi aliuminis gali būti perdirbtas ir naudojamas kelis kartus iš eilės. Priešingai nei dauguma kitų medžiagų, perdirbamas aliuminis nepraranda savo unikalių savybių.

Šviesa ir patogumas naudojant

Šiais laikais pastatai projektuojami kaip įmanoma šviesesni. Namų savininkui tai reiškia erdvės jausmą, kuri apima ne tik interjerą, bet ir eksterjerą. Daugelyje viešų pastatų, langai ir durys yra labai svarbus elementas, į vidų įleidžiantis maksimalių kiekį šviesos, todėl „TIKS langai“ gali pasiūlyti aliuminio sistemas su žemais arba įleistais slenksčiais. Tai reiškia, kad skirtumas tarp lauko ir vidaus praktiškai išnyksta. Be to, padidinant Jūsų komfortą, slankiosios sistemos gali būti automatizuotos – valdomos nuotoliniu būdu arba jutikliais.

◆ Minimalios pastangos prižiūrint

Pasirinkdami aliuminio langus ir duris, Jūs gaunate praktiškai priežiūros nereikalaujantį gaminį. Jums bus lengva prižiūrėti aliuminio konstrukcijas dėl jų tvirtumo ir atsparumo UV spinduliams. Gerai aliuminio priežiūrai pakanka trupučio vandens, kempinės ir neutralios valymo priemonės. Tai yra didelis pranašumas palyginus su medinėmis konstrukcijomis, kurias reikia perdažyti ir pataisyti kas keletą metų.

Dizainas ir estetika

Norintiems laisvai kurti savo namų interjerą ir eksterjerą – aliuminio konstrukcijos yra idealus variantas, nes dizaino galimybės yra neribotos. Pagal savo poreikius klientas gali pasirinkti aliuminio langų ar durų formas, spalvas, matmenis, įstiklinimą, bei priedus.

FORMOS. Aliuminio langai, durys ir fasadai gali būti įvairiausių dydžių ir formų – nuo išlinkusių iki apvalių. Tai ideali konstrukcija didelių langų rėmams ir sunkiam trigubam stiklui.
SPALVOS. Aliuminis neabejotinai yra ideali medžiaga išskirtiniam pastatų dizaino kūrimui. Spalvotos durys ir langai garantuotai suteiks išskirtinį įvaizdį Jūsų namams. Jie suteiks įspūdingą išvaizdą tiek Jūsų pastato eksterjerui, tiek interjerui. Aliuminio konstrukcijoms galima pasiūlyti praktiškai viskas spalvas, kokias tik galima įsivaizduoti. Paletę sudaro daugiau kaip 450 galimų atspalvių: metalo arba anotuoti, matiniai arba blizgūs, net specialūs, mažai priežiūros reikalaujantys ir atsparūs įbrėžimams paviršiai. Galiausiai, Jūs galite pasirinkti medžio imitaciją.
MATMENYS. Aliuminio langai ir durys gali būti beveik bet kokių matmenų. Gaminiai gali būti net iki 3 metrų aukščio. Kartu su savo architektu suprojektavę dizainą gausite išsamią informaciją dėl minimalių ir maksimalių matmenų.
ĮSTIKLINIMO GALIMYBĖS. Dideli stiklai, pripildantys kambarius dienos šviesa, suteikia erdvumo įspūdį ir atveria nuostabius vaizdus į išorinę aplinką. Kalbant apie stiklų spalvą ir estetinę išvaizdą, priklausomai nuo pasirinktos sistemos, galima rinktis iš daugybės stiklinimo variantų – nuo akustinio arba saugaus iki estetiško veidrodinio stiklo.
PRIEDAI. Aliuminio konstrukcijų apdailos detalių asortimentas yra platus. Šios detalės yra ne tik gražios, elegantiškos, bet ir atlieka apsauginę funkciją. Pavyzdžiui aliuminio langai ir durys gali būti papildytos specialiais aksesuarais, kaip pavyzdžiui, rankenos su užraktais, kurios padės užtikrinti Jūsų saugumą. Paslėpti vyriai suteiks Jūsų langams estetišką vaizdą ir padės juos apsaugoti nuo pažeidimų ir sutepimų. Vyriai, rankenos ir kiti priedai gali būti tokios pat spalvos kaip ir langai. Pasirinkę spalvotus aksesuarus išgausite estetinį langų vientisumą.

Taip pat skaitykite:
„TIKS fasadai”
„TIKS stumdomos durys”
„TIKS sulankstomos durys”

Sužinokite, kiek jums kainuos aliuminio langai – kreipkitės nemokamu telefonu 8 800 22225

Užsisakykite pas „TIKS langai“ specialistus, dirbančius Jūsų mieste.

Skaitykite plačiau

Langų rasojimas: kodėl tai vyksta?

Langų rasojimas yra opi problema, ypatingai dažnai pasireiškianti naujos statybos ar renovuotose namuose, taip pat nesandarius senuosius langus pasikeitus naujais plastikiniais ar mediniais langais. Langų rasojimas gali būti dvejopas – iš vidaus ir iš lauko pusės.

RASOJIMAS IŠ VIDAUS

Dažniausiai langų rasojimas atsiranda dėl prastos patalpų ventiliacijos. Būsto ore visuomet yra vandens garų. Jie susidaro gaminant maistą, prausiantis. Žmogus per parą išskiria apie 1 litrą vandens. Garų koncentracija patalpoje padidėja ir dėl naujo lango sandarumo.

Dėl temperatūrų skirtumo lango krašteliuose atsiradusi drėgmė – ženklas, jog lango stiklas geriau izoliuoja šilumą nei rėmas ar varčia. Langai labiau rasoja, kai stiklo pakete įmontuotas aliumininis rėmelis, kuris blogiau nei plastikinis izoliuoja šilumą, sklindančią iš patalpų vidaus.

Langų rasojimas - kodėl tai vyksta

Išvengti rasojimo padeda lange įrengtos orlaidės, savaiminio vėdinimo sistemos – jų dėka pro nedidelį plyšį oras cirkuliuoja visą parą net ir esant uždarytiems langams. Pagelbės ir vadinamoji mikroventiliacija. Lango rankenėlę pasukus atitinkama kryptimi, oras judės pro nedidelį plyšį tarp varčios ir staktos.

Norint efektyviai, be didelių šilumos nuostolių ir papildomų investicijų išvėdinti patalpas, rekomenduojama keletą kartų per dieną trumpam kuo plačiau atverti langus. Oras patalpoje greitai pasikeis, jis bus sausesnis. Nors bute bus šiek tiek vėsiau, tačiau langai neberasos.

Langų rasojimas kambaryje sukelia daug nepatogumų. Pirmiausia – be perstojo varvantis vanduo ant palangės. Be to, didėja oro drėgnumas patalpoje. Aprasoję langai tampa mažiau pralaidūs šviesai ir pro juos mažiau matyti. Tokiame kambaryje tenka anksčiau uždegti šviesą.

Langai rasoja, kai patalpos yra labai drėgnos, o temperatūra žema. Dažniausiai taip būna naujai pastatytuose ir/ar dar statomuose pastatuose, gyvenamųjų pastatų virtuvėse, miegamuosiuose, vonios kambariuose, taip pat patalpose, kuriose auginama daug augalų arba nuolat laikomi gyvūnai. Langų ir durų rasojimas tiesiogiai priklauso nuo patalpų oro temperatūros ir jo drėgmės.

Patalpų šildymo ir vėdinimo sistemos problemos labai dažnai išryškėja tik sumontavus naujus (nebūtinai plastikinius ar aliumininius) sandarius langus.

Kokybiški langai ir durys užtikrina didelį patalpų sandarumą bei gerą šilumos izoliaciją, tačiau, jei patalpose yra daug statybinės ir/ar kitos drėgmės, patalpos nėra pakankamai šildomos, nėra įrengta arba neveikia ventiliacijos sistema, tai patalpų ore kaupiasi vis daugiau drėgmės ir atšalus orams ant langų ar durų rėmų galima surasti ne tik rasos lašus, bet ir šerkšną bei ledą. Visų pirma derėtų pabrėžti, kad nei langų gamintojai, nei profiliai, iš kurių pagaminti sandarūs langai ir/ar durys, nei stiklo paketai, dėl viso to nėra kalti. Dažniausias kaltininkas – netinkamas patalpų mikroklimatas.

Kai kuriais atvejais, kai langai ar durys yra įrengti neteisingai, gali rasoti angokraščiai. Tokiais atvejais reikalinga, kad kompetentingas specialistas įvertintų situaciją bei nustatytų ar problema yra kilusi dėl netinkamo langų ar durų įrengimo, ar problema atsirado dėl kitų statybos darbų klaidų (pvz.: neteisingo sienų apšiltinimo, netinkamų medžiagų panaudojimo ir pan.).

RASOJIMAS IŠ LAUKO

Labai retai, tačiau vis tik pasitaiko, kad langai aprasoja iš lauko pusės. Ant naujų langų išorėje atsiradusi rasa iš karto sukelia žmonių nepasitenkinimą, tačiau, iš tiesų, tai tik parodo, jog langai yra itin aukštos kokybės. Tiksliau tokį efektą sąlygoja geros kokybės stiklo paketai.

Šis reiškinys gali įvykti tik esant tam tikroms oro sąlygoms – kai lauke jau yra ganėtinai vėsu, tačiau drėgmės lauke dar daug, susidaro kondensatas, kuris nutupia ant šalčiausių paviršių. Kadangi kambaryje jau būna ganėtinai šilta (dėl šildymo), vidinis stiklo paketas įšyla. Tačiau dėl selektyvinio stiklo ir dujų, kuriomis užpildytas stiklo paketas, sukaupta šiluma į lauką nepatenka. Itin kokybiška stiklo paketo konstrukcija neleidžia laukiniam stiklui įšilti, todėl šis išlieka lauko temperatūros.

Gali kilti klausimas, o kodėl pas kaimynus, kartais net to pačio gamintojo iš to pačio užsakymo, langai iš lauko pusės nerasoja? Taip gali nutikti dėl daugelio priežasčių. Keletas dažniausiai pasitaikančių yra šios:

 • Kaimyno stiklo paketai yra prastesnės kokybės;
 • Kaimyno langai nėra užstojami kito pastato šešėlio;
 • Galbūt kaimynai nakčiai dažniau praveria langus ir taip dalį šilumos išleidžia iš namų;
 • Jūsų langas, kuris nerasoja yra pastato vietoje, kur reikiamos lauko sąlygos rasai nesusidarė (tą vietą dalinai apšviečia saulės spinduliai, toje vietoje intensyvesnis oro srautas, kuris nugarina drėgmę ir pan.)

Tad išvydus iš lauko aprasojusį stiklą, nereikėtų išsigąsti. Tai neparodo, kad jūsų langas yra brokuotas, priešingai – jis parodo, kad įsigijote itin kokybiškus ir sandarius langus.

Langų rasojimas – kaip to išvengti?

Sandarūs langai yra gerai šiluminės energijos išsaugojimo atžvilgiu, tačiau norint užtikrinti normalią oro apykaitą viduje, reikalingas reguliarus patalpų vėdinimas.

Galima languose arba sienose įtaisyti orlaides. Jos užtikrina reguliarų patalpų vėdinimą. Jeigu sienos yra storos ar palangės plačios, reikalingi ir oro kanalai nuo radiatoriaus, kad šiltas oras kiltų tiesiai į lango apačią. Tada vyks oro cirkuliacija ir patalpų vėdinimas neturės įtakos langų rasojimui.

Taip pat, tinkamas patalpų vėdinimas ne tik leidžia palaikyti gerą mikroklimatą viduje, bet ir atnaujinti orą, pašalinti vandens garų perteklių ir išvengti drėgmės kondensavimosi ant langų bei šaltesnėse patalpų vietose. Jei patalpose nėra įrengtos priverstinės ventiliacijos, arba ji veikia neefektyviai, patartina 3 – 4 kartus per dieną 10 – 15 min atverti visus langus ir išvėdinti patalpas. Stebėkite, kad patalpų temperatūra vėdinimo metu nesumažėtų daugiau nei + 15˚C.

Nebijokite praverti langų, nes didelių nuostolių nepatirsite! Įsidėmėkite, kad šviežias šaltas oras nuo šildymo prietaisų sušyla kur kas greičiau nei patalpose esantis drėgnesnis.

Įsidėmėkite, kad šviežias šaltas oras nuo šildymo prietaisų sušyla kur kas greičiau nei patalpose esantis drėgnesnis. Todėl, visus šiuolaikinių „TIKS langų“, turinčių puikių termoizoliacinių savybių, privalumus galite įvertinti teisingai šildydami ir  vėdindami patalpas bei išsprendę visus klausimus dėl patalpų mikroklimato.

Parsisiųskite rekomendaciją: Langų rasojimas ir jo panaikinimas

Parsisiųskite: LIETUVOS HIGIENOS NORMA HN 42:2009 „Gyvenamųjų ir visuomeninių pastatų patalpų mikroklimatas”

Sandarūs langai gali išsaugoti sveiką ir jaukią aplinką, bet ją sukurti turite patys!

Skaitykite plačiau

Plastikiniai langai : kaip teisingai išsirinkti savuosius?

Tikriausiai kiekvienas žmogus trokšta ilgaamžių, patogių, jaukių ir saugių namų, kuriuose būtų malonu leisti laiką. Toks svajonių būstas – tai ne vien gražios interjero detalės, o ir kokybiškos statybinės konstrukcijos, kurios taip pat prisideda prie gyvenimo namuose kokybės.

langaiPlastikiniai langai – geriausias pasirinkimas, jei norite įsigyti naujus langus nešvaistydami nepgrįstai didelių pinigų sumų. Rinkoje yra siūloma daug įvairių langų, todėl pirkėjui labai svarbu sugebėti išsirinkti. Langų gamintojai vardija jų nuožiūra svarbiausius langų privalumus: vienas – langų medžiagų ekologiškumą, antras – langų rėmų gabaritus, trečias – profilių kamerų skaičių ar armavimo būdą, o dar kitas – stiklų skaičių. Medžiagų kokybė yra svarbu, bet svarbu ir langų konstrukcijos, kurių įvairovė priklauso nuo skirtingų gamybos ir jų komplektavimo ypatumų. „TIKS langai“ rekomenduoja langus rinktis pagal tai, kiek jie taupo energijos ir kiek praleidžia šviesos. Aišku, yra ne vien šie kriterijai, todėl siūlome paskaityti 8 puikius patarimus, kaip išsirinkiti labiausiai Jūsų poreikius atitinkančius langus.

Langai – kaip išsirinkti?

 • Atkreipkite dėmesį į langų atliekamą funkciją (apsaugos, energijos taupymo, šviesos įleidimo į patalpą ir pan.) Renkantis langus Jums gali būti siūlomi skirtingi langų modeliai, pasižymintys skirtingomis funkcijomis. Apsisprendę, kokią naudą tikitės gauti iš įsigytų plastikinių langų, lengviau išsirinksite savuosius.
 • Energetinis efektyvumas. Svarbu atkreipti dėmesį į kuo didesnį langų energetinį efektyvumą, išreiškiamą šilumos perdavimo koeficientu Uw. Šio rodiklio (Uw) nustatymo būdai yra griežtai reglamentuoti ES norminių dokumentų. Nepriklausomai nuo pastato orientacijos, aplinkos ar kitų veiksnių langų Uw reikšmė išlieka ta pati visame pasaulyje. Langų energetinio efektyvumo klasifikavimo skalėje reitinguojami visi langai – prasčiausių savybių langai, kurių Uw yra 1,5 W/m2K ir didesnis, yra priskiriami G klasei, o energetiškai efektyviausi langai, kurių Uw yra iki 0,7 W/m2K, yra priskiriami aukščiausiai A++ klasei. Idealiai šiltais galima vadinti A++ ir A+ energetinio efektyvumo langus, kurie statybų pramonėje dažnai vadinami pasyviais.
 • Šviesos laidumas. Renkantis langus patalpos apšviestumui padidinti, reikėtų atkreipti dėmesį į šviesos laidumo koeficientą. Išmintingai besitvarkančiose šalyse (ypač Skandinavijoje) šviesos laidumo koeficientas yra labai svarbu, o Lietuvoje jis nepagrįstai ignoruojamas. Bet juk pagrindinė langų paskirtis ir yra praleisti šviesą, kurios trūkumą neretai kompensuojame įjungdami elektros lemputę.
 • Langų sandarumas – tai dar vienas vertinimo kriterijus, nuo kurio priklauso gyvenimo sąlygos šaltojo sezono metu. Šiuo metu yra gaminami plastikiniai langai su dvejomis arba trimis sandarinimo tarpinėmis. Plastikiniai langai su trimis sandarinimo tarpinėmis ypač rekomenduojami naudoti aukštuminiuose pastatuose ir pajūryje, kur dažnai būna stiprūs vėjai, liūtys ar audros.
 • Plastikiniai langai : kaip teisingai išsirinkti savuosius?Stiklo paketo įgilinimas į rėmą. Šiais metais rinkoje populiarėja plastikiniai langai, turintys išskirtinę savybę – didesnį nei įprasta stiklo paketo įgilinimą į rėmus ir papildomą stiklo paketo užsandarinimą visu jo perimetru. Ši įstiklinimo įrengimo inovacija leidžia išvengti kondensato susidarymo įstiklinimo pakraščiuose net ir esant labai žemai lauko temperatūrai.
 • Estetinė išvaizda. Rinkoje siūlomi įvairaus dizaino langų ir durų profiliai, nes langų naudotojai renkasi įvairias langų rėmų formas. „TIKS langai“ rekomenduoja, renkantis langų rėmų formą, įvertinti tai, kad jie bus eksploatuojami daug metų. Pasirinkus klasikinių formų langus namai atrodys skoningai net ir keičiantis interjerui. Žmonėms, kurie vertina patogumą ir dizainą, reikia žinoti, kad gamintojų plastikinių langų profiliai skiriasi ne tik baltumu, bet ir paviršiaus šiurkštumu. Mažiausiai teplūs ir lengviausiai prižiūrimi yra ne matiniai, o blizgūs langų profiliai. Norintiems išskirtinio dizaino „TIKS langai“ suteikia platų langų rėmų spalvų ir raštų pasirinkimą, nuo medienos iki metalo imitacijų.
 • Pasiūlymų lygiavertiškumas. Pabandykite įvertinti, ar Jums pateikti pasiūlymai yra lygiaverčiai. Dauguma žmonių, kurie ieško langų, lygina ne vien plastikinių langų ar durų teikiamą naudą, bet ir kainą. „TIKS langai“ pataria lyginti ne vien kainą, bet ir pasiūlymuose pateiktų gaminių sukomplektavimą. Vienos įmonės gali pateikti pasiūlymus, kuriuose įskaičiuotos tik reikalingiausios detalės (lango „griaučiai”), o kitos įmonės – pasiūlymus su papildomais elementais, dėl kurių naudojimo gali pagerėti langų kokybė, prailgėti langų naudojimo trukmė. Šis būdas leidžia teisingai įvertinti pasiūlymus ir pasirinkti tinkamiausią.
 • Pasidomėkite įmone su kuria planuojate bendradarbiauti. Pirkėjas, įsigydamas langus ar kitas plastikines konstrukcijas, pats negali įvertinti, kiek laiko jos tarnaus. Norint langus ilgai eksploatuoti, reikia pasirinkti patikimą įmonę, kuri atsako už gaminamų produktų kokybę. Pagal Lietuvos Respublikos vartotojų teisių gynimo įstatymą, Lietuvoje veikiantys langų gamintojai yra atsakingi už savo gaminių kokybę, todėl privalo naudoti kokybiškas ir praktiškai patikrintas medžiagas. Langų gamintojų įgaliotos atstovybės, teikiančios langų ar durų įrengimo paslaugas, taip pat yra atsakingos už kokybiškų gaminių ir paslaugų teikimą. O užsienio langų gamintojai, veikiantys per smulkias, langus perpardavinėjančias įmones, didelės atsakomybės už gaminamos produkcijos kokybę neturi. Taigi užsienio langų gamintojai renkasi pigias medžiagas ir jas taupo. Kas atsitinka dėl perdėto taupymo, geriausiai žino vartotojai, nusivylę pigius langus siūlančių įmonių garantiniu aptarnavimu.

Plastikiniai langai: kaip teisingai išsirinkti savuosius?

Renkantis langus svarbiausia suprasti, kad juos įsigysite ilgam, todėl reikia nuspręsti, kokia langų funkcija jums yra svarbiausia. „TIKS langai” nebijo naujovių, todėl klientams ne tik padeda lengviau išsirinkti langus, bet ir siūlo plačiausią Lietuvoje pasyvių langų pasirinkimą.

Sužinokite, kiek jums kainuos langai – užpildykite langų ir durų skaičiuoklė

Užsisakykite plastikinius langus arba skambinkite nemokamu telefonu 8 800 22225

Skaitykite plačiau