Langų rasojimas – kodėl atsiranda ir kaip išvengti?

Langų rasojimas – nemalonus procesas, dažniausiai pasireiškiantis šaltuoju metų laiku. Šiame dokumente rasite atsakymą, dėl ko rasoja plastikiniai langai ir ką reikėtų daryti, kad to išvengtumėte.

Langų rasojimas ir jo panaikinimas

Parsisiųskite rekomendaciją: Langų rasojimas ir jo panaikinimas

Parsisiųskite: LIETUVOS HIGIENOS NORMA HN 42:2009 „Gyvenamųjų ir visuomeninių pastatų patalpų mikroklimatas”

langų rasojimas

 

Dažniausiai langų rasojimas atsiranda dėl prastos patalpų ventiliacijos. Būsto ore visuomet yra vandens garų. Jie susidaro gaminant maistą, prausiantis. Žmogus per parą išskiria apie 1 litrą vandens. Garų koncentracija patalpoje padidėja ir dėl naujo lango sandarumo.

Rasojimas atsiranda ir dėl temperatūrų skirtumo. Lango krašteliuose atsiradusi drėgmė – ženklas, jog lango stiklas geriau izoliuoja šilumą nei rėmas ar varčia. Langai labiau rasoja, kai stiklo pakete įmontuotas aliumininiai rėmelis, kuris blogiau nei plastikinis rėmelis izoliuoja šilumą, sklindančią iš patalpų vidaus.

Taip pat, langai rasoja esant labai didelei drėgmei ir žemai temperatūrai patalpose. Dažniausiai taip būna virtuvėje, miegamajame, vonios kambaryje, taip pat gyvenamosiose patalpose, kur auginama daug augalų. Langų rasojimas, ypač žiemą, priklauso nuo patalpų vidaus temperatūros ir langų stiklų temperatūros.

Šios problemos galima atsikratyti keliais būdais: 1. Reguliariai vėdinkite patalpas. Jei patalpose nėra įrengtos priverstinės ventiliacijos, arba ji veikia neefektyviai, patartina 3 – 4 kartus per dieną 10 – 15 min atverti visus langus ir išvėdinti patalpas. Stebėkite, kad patalpų temperatūra vėdinimo metu nesumažėtų daugiau nei + 15˚C.

2. Įrenkite languose orlaides, jei nėra galimybės reguliariai vėdinti patalpų praveriant langus. Tai padės palaikyti sveiką mikroklimatą patalpose.

Įsidėmėkite, kad šviežias šaltas oras nuo šildymo prietaisų sušyla kur kas greičiau nei patalpose esantis drėgnesnis. Todėl, visus šiuolaikinių „TIKS langų“, turinčių puikių termoizoliacinių savybių, privalumus galite įvertinti teisingai šildydami ir  vėdindami patalpas bei išsprendę visus klausimus dėl patalpų mikroklimato.

 

Nebijokite praverti langus, didelių nuostolių nepatirsite! Sandarūs langai gali išsaugoti sveiką ir jaukią aplinką, bet ją sukurti turite patys!

Siekiame, kad klientai būtų informuoti apie plastikinių langų savybes, todėl kviečiame konsultuotis su Jūsų mieste dirbančiais „TIKS langai“ specialistais!